Implanty i miniimplanty

Najwyższym priorytetem gabinetu stomatologicznego jest zapewnienie jak najlepszych usług, z których na pewno będziesz zadowolony. Jedną z nich jest wszczepianie implantów w wyrostki zębowe szczęki oraz żuchwy. Celem tego zabiegu jest uzupełnienie pojedynczych, bądź też całkowitych braków zębowych. Dzięki tej metodzie wyklucza się konieczność stosowania ruchomych protez.
Implanty stomatologiczne są dostosowywane do określonych warunków zgryzowych pacjenta, co pozwala osiągnąć wygląd bardzo zbliżony estetycznie do naturalnego. Co najważniejsze, implanty zębów są niezwykle funkcjonalnym oraz trwałym rozwiązaniem. Dzięki nim twój komfort życia znacznie się poprawi.
W niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie implantu w trakcie tego samego zabiegu, w którym został usunięty ząb. Możliwe jest to jednak jedynie wówczas gdy w miejscu po wyrwanym zębie nie ma objawów zapalnych lub ropnych. Najczęściej stosuje się takie zabiegi w przypadku zębów jednokorzeniowych.
Oprócz zwykłych implantów, możliwe jest także stosowanie miniimplantów. Różnią się one od tych pierwszych przede wszystkim możliwością stosowania nawet przy dużych zanikach kości, małą inwazyjnością, brakiem powikłań oraz obrzęków. Kolejnym atutem jaki dają miniimplanty jest fakt, że nie wymagają postępowania chirurgicznego. Cały zabieg jest ponad to bardzo bezpieczny. Trwa zaledwie około 2 godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu.
Stosowanie implantów jest jedną z lepszych metod odtwórczych. Dzięki niej znów będziesz w stanie uśmiechać się bez skrępowania spowodowanego ubytkami zębowymi. Implanty pozwolą ci na nowo cieszyć się pełnym uzębieniem.