Piaskowanie zębów 

Piaskowanie zębów jest zabiegiem stosowanym przy usuwaniu kamienia nazębnego oraz osadów znajdujących się na powierzchni zębów powstałych na skutek picia kawy, herbaty ora niektórych soków, a także palenia papierosów i niedokładnego mycia zębów.


Piaskowanie odbywa się przy zastosowaniu odpowiedniego proszku, który wraz ze sprężonym powietrzem i odpowiednią ilością wody oddziałuje na powierzchnię zębów usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Czas trwania zabiegu jest zależny od ilości oraz rodzaju zanieczyszczeń, które trzeba usunąć.
Piaskowanie przeprowadzane jest w trakcie normalnej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Należy jednak pamiętać, że dla utrzymania efektu zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Po zabiegu nie można również przez około trzy godziny palić oraz pić kawy czy herbaty. Zęby po zabiegu są bowiem pozbawione warstwy ochronnej, która ma chronić je przed przebarwieniami.
Zabieg piaskowania nie jest wskazany pacjentom cierpiącym na bronchit lub astmę, a także osobom będącym na diecie małosolnej.