Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna ma za zadanie utrzymanie naszego uzębienia w doskonałym stanie zdrowia oraz wyglądzie. Działa ona jak zespół stylistów na planie filmowym, tylko, że w tym przypadku wszystko dzieje się naprawdę, a szczególnie ból, będący rezultatem stanu chorobowego naszego uzębienia. Na szczęście, rozwijająca się nowoczesna technologia medyczna przychodzi nam z pomocą.

Leczenie i zapobieganie próchnicy, na przykład dzięki ozonowi, gazowi, który doskonale radzi sobie z bakteriami, podstawowym źródłem próchnicy stanowi nowoczesną metodę stosowaną obecnie w praktyce dentystycznej. Bolesne borowanie i tego typu działania mogą odejść w niepamięć. Bezbolesna metoda zwana ozonoterapią działa w sposób dość prosty. Urządzenie pobiera tlen z otoczenia i zamienia go w ozon, odzyskiwany w następnej kolejności dla powtórnego przetworzenia go w tlen.

Mieszanka ozonowo-tlenowa nie powoduje lekooporności drobnoustrojów. Może być alternatywą dla leczenia antybiotykowego. W przypadku próchnicy czas jest tym czynnikiem, który działa na naszą niekorzyść.

Terapia ozonem trwa bardzo krótko. Jeden zabieg to przeważnie do 60 sekund aktywności ozonu punktowo na leczone miejsce. Skutków ubocznych nie zaobserwowano w ciągu dziesięcioleci stosowania ozonu. Jak wiemy, wszystko w nadmiarze szkodzi. Tak samo jest z ozonem. Wiedza i umiejętności są nieodzownym składnikiem sukcesu w leczeniu i zapobieganiu rozwojowi chorób naszych zębów i nie tylko.