Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest dziedziną zajmującą się poprawą wyglądu estetycznego zębów i twarzy. Obejmuje zabiegi wybielania zębów, usuwania kamienia nazębnego, korekcję kształtu i położenia zębów. Dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych, wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii, możliwe stało się stworzenie zdrowego, białego i prostego uśmiechu.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest wybielanie zębów. Może się ono odbywać z zastosowaniem równych metod: specjalnego żelu nakładanego na zęby, zastosowaniu światła czy lasera. Zabiegi mogą być wykonywane w gabinecie lub samodzielnie w domu z wykorzystaniem specjalnej nakładki. Zęby z zależności od metody wybiela się od zewnątrz lub od wewnątrz. Wybór sposobu najlepiej skonsultować z dentystą.
Istnieją również zabiegi profilaktyczne mające zapobiec odkładaniu się płytki nazębnej. Są to: skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, piaskowanie zębów, czyli usunięcie z ich powierzchni osadu i przebarwień z wykorzystaniem specjalnego proszku (piasku) i sprayu wodnego oraz lakierowanie zębów lakierem fluorowym, które wzmacnia szkliwo i zwiększa jego odporność na próchnicę.