Terapia ozonem

Pojawia się u nas coraz więcej metod leczenia będących alternatywą dla farmakoterapii. Jedną z nich jest ozonoterapia i nie jest to wcale metoda nowa. Ozon w Stanach Zjednoczonych był już przed rokiem 1885 wykorzystywany dla celówmedycznych. Używany był również w wielu krajach europejskich takich jak Niemcy czy Wielka Brytania do celów terapeutycznych, praktyk dentystycznych czy chirurgii.
Ozon jest to gaz znajdujący się w troposferze i chroniący nas przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Jest dość nietrwały i reaktywny, a w dużych stężeniach szkodliwy dla płuc. Okazuje się on jednak bardzo skuteczny w leczeniach ran, odleżyn i infekcji i ma szerokie spektrum zastosowań dla poprawy działania naszego organizmu. Wszystko dlatego, że posiada on silne działanie grzybo- oraz bakteriobójcze.
Miejsc, w których możemy skorzystać z ozonoterapii jest coraz więcej. Warszawa oferuje nam pod tym względem usługi o szerokim zastosowaniu.

W stomatologii ozonoterapia zapobiega zapaleniom dziąseł, próchnicy, przetokom, zgorzelom, stosowana do ran implantologicznych oraz po zabiegach chirurgicznych.

Rozwój technologicznych systemów do ozonoterapii stosowanych w urządzeniach medycznych dostarcza nam nowoczesny sprzęt, przetwarzający tlen w ozon i odzyskujący ten składnik dla ponownego przerobienia go na tlen. Ozonoterapia jest bezbolesna i trwa bardzo krótko lecz bardzo skutecznie.