Usuwanie zębów mądrości

Tak zwane „zęby mądrości” to ostatnie zęby na obu końcach górnych i dolnych dziąseł, w głębi jamy ustnej. Właściwa nazwa tych zębów to trzeci ząb trzonowy.

Zęby mądrości zazwyczaj pojawiają się u nastolatków lub przed dwudziestym piątym rokiem życia. Proces ten może się jednak znacząco opóźnić u niektórych z nas.

Często zdarza się, że zęby mądrości nie mają wystarczająco dużo miejsca aby rosnąc w linii prostej. W takim przypadku będą one wypełniać pozostałe wolne miejsce i mogą rosnąc pod kątem.
zęby mądrości

Zależnie od tego w którym kierunku będzie rozwijał się ząb mogą pojawić się różne komplikacje. Czasami zdarza się, że ząb mądrości wyrasta w takim kierunku, że wręcz uniemożliwia bezbolesne spożywanie pokarmu a czasem nawet swobodną rozmowę. W takim wypadku należy skontaktować się z lekarzem stomatologiem lub chirurgiem stomatologiem.

Usuwanie zębów mądrości sprawiających kłopoty może wiązać się z dodatkowymi problemami. Brak miejsca na swobodne operowanie narzędziami przez chirurga i ograniczona widoczność to tylko kilka z nich.

Dobrym rozwiązaniem jest regularne odwiedzanie stomatologa, który będzie w stanie monitorować ewentualne problematyczne zęby mądrości i pomoże zapobiec problemom w przyszłości.

c