Wszczepienie implantów

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem , badaniu oraz po sporządzeniu planu leczenia i ustaleniu kosztów lekarz wszczepia implanty. Zabieg zakładania implantów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W postępowaniu klasycznym potrzebne są 4 do 8 wizyt a leczenie trwa od 3 do 6 miesięcy. W przypadku optymalnych warunków leczenie może być zakończone na jednej wizycie.


implanty
Przed podjęciem decyzji zapytaj swojego dentystę czy istnieją u Ciebie wskazania i możliwości do wszczepienia implantów. Po szczegółowym poznaniu sytuacji pacjenta i dokładnym określeniu miejsca usytuowania implantu, następuje etap odsłonięcia dziąsła pokrywającego kość. W odsłoniętej tkance kostnej wykonuje się mały otwór i umieszcza implant. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj się w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli jest potrzeba zabieg wykonuje się w narkozie, wtedy stan ogólny pacjenta jest kontrolowany przez anestezjologa.

Czas leczenia twa od 3 do 6 miesięcy. W czasie tym pacjent zaopatrzony jest w uzupełnienie tymczasowe, czyli posiada „zęby tymczasowe„. Dzięki temu pacjent posiada zęby i bez skrępowania można funkcjonować zarówno w życiu zawodowym jak i towarzyskim. Po uzyskaniu pełnej integracji implantów z kością wykonuje się jego nadbudowę, co we współpracy z protetykiem oraz laboratorium protetycznym pozwala na uzyskanie optymalnych rozmiarów.

Implanty zębowe to jeden z tych celów na które naprawdę warto wciąć kredyt. Można zrezygnować z kredytu gotówkowego i nie jechać na wczasy zagranicą, zwykle też można wstrzymać się z kupnem nowego samochodu, jednak na poprawę estetyki uśmiechu nie ma co żałować