Znieczulenie a wszczepienie implanta

Nie raz już w życiu bolał nas ząb, a środki przeciwbólowe były jedyną formą chwilowej ucieczki. Wizyta u dentysty to najrozsądniejsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Zabieg stomatologiczny, w zależności od powagi problemu przeprowadzany może być pod miejscowym znieczuleniem lub bez znieczulenia.
implanty
Być może jesteśmy twardzi i wytrzymamy proste założenie plomby, ale zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznemu nie przeżyjemy bez znieczulenia. Taki zabieg przeprowadzany jest przez chirurga, który w kości szczęki umieszcza specjalną, tytanową śrubę, zwaną wszczepem, lub po prostu implantem. Implant łączy się z kością szczęki, a gdy zostaje przez organizm ostatecznie przyjęty można już założyć na niego sztuczną koronę

Koronę implantu wykonuje się z materiałów wytrzymujących duży nacisk i ścieranie. Przeważnie wykorzystuje się do tego ceramikę w połączeniu z innymi materiałami, które czynią koronę bardzo wytrzymałą i odporną na uszkodzenia. Korona implantu imituje zdrowy ząb i zapewnia wysoki komfort oraz solidne umocowanie. Implant nie przemieszcza się ani nie odkształca.

Jeśli pacjent ma więcej ubytków w rzędzie szczęki, wtedy na dwóch implantach można oprzeć most, wypełniający wolną przestrzeń miedzy zębami.